Wykładowcy

Naszymi wykładowcami są najwyższej klasy specjaliści, kadra naukowa renomowanych instytucji (Polskiej Akademii Nauk, Szkoły Głównej Handlowej i in.) oraz praktycy specjalnie dobrani pod kątem doświadczenia zawodowego i szkoleniowego. Odpowiadając na oczekiwania naszych słuchaczy, od wykładowców wymagamy łączenia bogatego doświadczenia praktycznego z ugruntowaną wiedzą teoretyczną.

Marek Adamski

Ekspert i konsultant systemów ERM, Kierownik programów MBA i studiów podyplomowych Uczelnia Łazarskiego w Warszawie.
Ekspert i doradca w obszarze ERM (Employee Relationship Management), RW (Remote Work),  LMS (Learning Management Systems) i AI. Praktyk zarządzania procesowego i projektowego, od 25 lat związany z branżą doradczą i inwestycyjną  (PWC, Global Analytics Ltd., EY, ISB Ltd.). CEO i wieloletni członek zarządu PMConsulting Sp. z o.o., wiodącego na rynku europejskim, dostawcy systemów zarządzania wiedzą i kompetencjami w organizacji.
Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego (ALK) w Warszawie, a także TUCK School of Business (USA) oraz Ruhr-Universität w Bochum.
Doświadczenie zawodowe zdobywał, kierując projektami wdrożeniowymi HR i BI, w największych polskich i międzynarodowych organizacjach (Jeronimo Martins Polska, Hortex Holding, Basell Orlen Polska, Black Red White, Oney, Cushman & Wakefield).
Wykładowca, na studiach MBA, w kraju i zagranicą (Uczelnia Łazarskiego, Uniwersytet Ekonomiczny w Wiedniu, Politechnika Białostocka, Instytut Nauk Ekonomicznych PNA, Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości, Śląski Uniwersytet Medyczny, Gdański Uniwersytet Medyczny). Mentor i trener w programach rozwojowych dla niższego i wyższego szczebla managerskiego organizacji z branży IT, energetyki jądrowej, budownictwa, ciężkiej produkcji przemysłowej czy FMCG. Obszarem jego aktywności szkoleniowej są zagadnienia z zakresu przywództwa, komunikacji i strategii zarządzania,  w dobie AI.
Aktywny uczestnik i prelegent konferencji naukowych i branżowych (HR Tech Summit, HR Director Summit, Kongres Kadry, IT World Evolution). Prowadzi badania i analizy, w zakresie efektywności procesów zarządzania relacjami z pracownikami w pracy zdalnej i wpływu technologii (AI), na zaangażowanie organizacyjne pracowników.
W życiu i pracy niestrudzony orędownik ciągłego kształcenia i rozwoju, przepełniony wiarą iż każdy z nas stworzony jest do wielkich rzeczy a bariery i przeszkody na tej drodze tworzymy sami.
Prywatnie zapalony golfista i snowboardzista, nie stroni także od jazdy konnej i pływania do czego często nawiązuje podczas swoich wystąpień.

Rafał Boczkowski
Executive konsultant, trener, mentor, absolwent  podyplomowych studiów Akademii Psychologii Przywództwa uczelni przy Politechnice Warszawskiej, członek rady programowej Dream Employer Hab. Prowadzi warsztaty, mentoring oraz projekty rekrutacyjne dla wyższej kadry menedżerskiej w Polsce i Europie.
Obecnie pełni funkcję Partnera w firmie Neumann Executive.
Wcześniej zdobywał doświadczenie w innych organizacjach Executive Search oraz w rolach HR w dużych międzynarodowych organizacjach. Był odpowiedzialny m.in. za takie projekty jak „Growth Case” dotyczący zatrudnienia w firmie IBM Polska ponad 100 ekspertów  sprzedaży, rozwoju i utrzymania IT w firmie IBM Polska, prowadził jeden z pierwszych projektów w Polsce dotyczących outsourcingu funkcji HR w firmie IBM BTO Polska, konsolidację i restrukturyzację procesów HR w firmie Avon Operations Polska i Avon Cosmetics Polska. Wdrażał oraz koordynował procesy HR, kreował politykę personalną w międzynarodowych strukturach handlowych.
Wieloletnie doświadczenie menedżerskie w organizacjach międzynarodowych i firmach executive search pozwala mu prowadzić z sukcesami procesy rozwojowe, od rekrutacji poprzez Development Center,  szkolenia rozwojowe do procesów mentoringowych.
Praca Partnera w firmie doradczej oraz prowadzenie wielu projektów rekrutacyjnych z obszaru kadry zarządzającej firm właścicielskich i  międzynarodowych korporacji zapewnia jego klientom szerokie spojrzenie na potrzeby związane z pozyskiwaniem talentów jak i rozwoju pracowników. Fan rozwoju kariery zawodowej w oparciu o naturalne talenty i zdolności pracownika.

Paweł Bogusław
Trener, coach, absolwent uczelni Łazarski na kierunku Executive MBA HR, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Prowadzi szkolenia, konsultacje oraz Coaching dla kadry menedżerskiej oraz handlowców. Wykłada na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, Uczelni Łazarskiego na kierunkach MBA, wydziale Psychologia w Zarządzaniu, Zarządzanie zasobami Ludzkimi oraz w Szkole Zarządzania Sprzedażą na kierunkach: Zarządzanie Działem Sprzedaży i Account Management.
Pracował jako KAM, Dystrykt Manager, Dyrektor Sprzedaży, Manager Projektów Szkoleniowych oraz Kierownik Działu Szkoleń, w takich firmach jak Lek Polska – Sandoz, Valeant Pharmaceuticals, Leroy Merlin, Auchan, Hortex, Polfarmex, CRL, Megafanpage.
Master Trener RMP (Reiss Motivation Profile), Odporności Psychicznej (AQR International), Acion Learning WIAL oraz Przywództwa ILM (Intergrated Leadership Measure). Wdrażał oraz koordynował procesy HR, kreował politykę personalną w międzynarodowych strukturach handlowych. Wieloletnie doświadczenie trenerskie
w „korporacjach” pozwala mu prowadzić z sukcesami procesy rozwojowe, od rekrutacji – Assessment Center, przez szkolenia merytoryczne i sprzedażowe do coachingu on the job. Praca Kierownika Działu Szkoleń oraz prowadzenie wielu projektów HR w  międzynarodowych firmach zapewnia jego klientom szerokie spojrzenie na potrzeby rozwojowe pracowników. Poprowadził ponad 1130 dni szkoleniowych i coachingowych w różnych sektorach biznesu. Specjalizuje się w budzeniu motywacji wewnętrznej, inspirowaniu do poszukiwania i samodzielnego dochodzenia do efektywnych rozwiązań.

Miłosz Brzeziński
Mentor AIP Business Link, członek rady ekspertów ośrodka analitycznego THINKTANK, certyfikowany coach International Coaching Community, wykładowca akademicki. Konsultant biznesowy, współpracujący z firmami na całym świecie.
Opublikował dziesiątki artykułów dotyczących zastosowania psychologii w biznesie. Jest autorem prowokujących książek dotyczących wdrażania zmian w środowisku pracy i środowisku domowym, m.in.: „Pracować i nie zwariować”,  „Biznes czyli sztuka budowania relacji”, „Życiologia”, „Jak pies z Kotem” oraz „Głaskologia”. Gościnnie pojawił się także w pozycji „Dekalog Szczęścia”, jako ekspert w zakresie porządkowania otoczenia biznesowego.

mec. Michał Chodkowski
Adwokat, prezes Polskiego Stowarzyszenia HR, partner w kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy. Pierwsze kroki w karierze postawił w 2005 roku. Jeszcze jako student Prawa i Administracji na Uniwersytecie Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, rozpoczął współpracę z kancelarią, w której od blisko dekady pełni obowiązki partnera.
Specjalizuje się w prawie pracy oraz ubezpieczeń społecznych. Doradza polskim i międzynarodowym przedsiębiorstwom w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Jego doświadczenie obejmuje m.in. obszary optymalizacji zatrudnienia (w tym zatrudnienia członków zarządu), zwolnień grupowych, transferów zakładów pracy oraz wdrażania pracowniczych programów emerytalnych. Ustanawia wewnętrzne regulacje dotyczące polityki antymobbingowej oraz kodeksów dobrych praktyk. Od lutego 2016 r. pełni funkcję Krajowego Administratora Kodeksu PSSB. Reprezentuje pracodawców w sporach z pracownikami przed sądami pracy.
Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia HR, a od 2022 roku także jego Prezesem. Należy do Rady Dyrektorów Personalnych Konfederacji Lewiatan. Doświadczenie dydaktyczne zdobywał m.in. na Uczelni Łazarskiego, jako doceniony współautor programu i wykładowca studiów podyplomowych Zarządzanie Wynagrodzeniami i Wynikami Pracy. Prowadzi szkolenia dla przedsiębiorców z zakresu prawa pracy. Jest członkiem Klubu Compensation & Benefis.

Rafał Cupiał

Badaczem, trener i konsultant biznesu. Pomaga liderom, zespołom i całym organizacjom, budować zdrową i skuteczną komunikację, w oparciu o modele naukowe. Fascynuje go neuronauka społeczna, wyjaśniająca działanie naszych mózgów w trakcie współpracy, negocjacji czy konfliktów. Specjalizuje się w zwiększaniu efektywności i kreatywności małych grup, wpływie hierarchii na komunikację, tworzeniu kultury feedbacku oraz w treningach trudnych interakcji biznesowych. Projektował rozwiązania i prowadził warsztaty dla takich klientów jak min. Accenture, Dell czy Intel. Wykłada dynamiki grupowe na kierunku Neuroprzywództwo na Uczelni Łazarskiego, prowadzi zajęcia z komunikacji liderów na Uniwersytecie Warszawskim, mentoruje konferencjom TEDx i organizacji efektywnego altruizmu Altruisto. Wykorzystując rzetelne metodologie dydaktyczne połączone z zasadami projektowania gier i improwizacji stosowanej, buduje angażujące, edukujące i transformatywne ćwiczenia, gry i symulacje treningowe.

Natalia Dernowska
Dyrektor ds. HR w firmie farmaceutycznej, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, doktorantka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w dziedzinie nauk o zarządzaniu, specjalizacja HR Business Partnering. Zawodowo, jak i naukowo zajmuje się problematyką HR Business Partneringu w kontekście zarządzania kapitałem ludzkim. W ramach rozprawy doktorskiej prowadzi badania na temat roli i kompetencji HR Business Partnera. Autorka publikacji o tematyce HR

Maja Gojtowska
Wierzy, że firmy powinny traktować swoich pracowników przynajmniej tak dobrze, jak klientów. Od ponad 15 lat doradza i wspiera firmy w zakresie budowy wizerunku i komunikacji. Jest certyfikowanym moderatorem Design Thinking. Specjalizuje się w komunikacji wewnętrznej i działaniach wizerunkowych z obszaru HR i employer brandingu. Współtworzyła i zrealizowała kilkanaście kampanii z zakresu komunikacji zewnętrznej, wewnętrznej i employer brandingowej. Prowadzi szkolenia oraz warsztaty strategiczne dla firm. Jest autorką popularnego bloga http://gojtowska.com. We wrześniu 2019 roku ukazała się jej książka „Candidate experience. Jeszcze kandydat czy już klient?”. W lutym 2022 roku została uznana przez redakcję Forbes Women za Mistrzynię Linkedin.

Izabela Markiewicz-Czapińska
Doradca i trenerka międzykulturowa.
Pracuje z międzynarodowymi zespołami, indywidualnymi osobami , ekspertami, pomagając komunikować się, współpracować i zarządzać w środowisku wielokulturowym. Projekty realizuje zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym, wspierając klientów w różnych rolach organizacyjnych, dzieląc się moją wiedzą, umiejętnościami oraz fascynacją różnorodnością.
Ukończyła wydział Prawa i Administracji UMCS w Lublinie oraz program The Chartered Institute of Marketing prowadzony przez łódzki Questus. Zarządzaniem międzykulturowym zajmuje się od 2004 roku, początkowo pracując jako współprowadzący trener, aż do prowadzenia samodzielnych projektów rozwojowych dla klientów działających globalnie.
Trenuje i doradza ekspertom HR w międzykulturowym zarządzaniu pracownikami, liderom w tworzeniu zespołów i projektów międzynarodowych oraz zespołom we współpracy w jednej, jak i wielu lokalizacjach.
Przez siedem lat pracowała jako wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu, wykładając Business and Culture, Intercultural Communication oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Współpracuje z Collegium Civitas oraz Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie.

prof. dr hab. Joanna Moczydłowska
Profesor doktor habilitowana w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie psychologia. Absolwentka KUL i SGH. Odbywała staże naukowe w Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie i w Uniwersytecie Bocconi. Konsultantka w obszarze doradztwa personalnego oraz diagnozy relacji w organizacjach. Jako nauczyciel akademicki współpracuje z Politechniką Białostocką, Uczelnią Łazarskiego, Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku. Stały ekspert Fundacji Technotalenty oraz Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia. Autorka bestsellerów wydawniczych takich jak: Zarządzanie kompetencjami zawodowymi a motywowanie pracownikówZachowania organizacyjneZarządzanie zasobami ludźmiNowe koncepcje zarządzania ludźmi i wielu innych prac naukowych oraz popularnonaukowych dotyczących psychologicznych aspektów zarządzania i przedsiębiorczości. Uczestnik licznych projektów badawczych, w tym międzynarodowego programu ASSESS: Integration of Vulnerable Migrant Groups.

prof. dr hab. Mieczysław Morawski

Jest profesorem nauk społecznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Jest zatrudniony na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Zarządzania. Pełni funkcję kierownika Zakładu Systemów Inteligentnych. Wcześniej pracował na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Stopnie naukowe doktora i doktora hab. uzyskał na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów UE we Wrocławiu. Prowadzi badania naukowe w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim, procesów dzielenia się wiedzą, organizacji inteligentnych, procesów transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Promotor ukończonych 5 prac doktorkich. Obecnie pełni funkcję promotora w dwóch przewodach doktorskich. Uczestnik ponad 70 konferencji naukowych w Polsce i za granicą. Jest autorem ponad 150 publikacji naukowych, w tym autorem, współautorem, autorem rozdziałów, redaktorem naukowym ponad 30 książek. Recenzent ponad 80 osiągnięć i prac naukowych: w postępowaniu o tytuł profesora, habilitacyjnych, doktorskich, monografii, artykułów. Członek Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP w kadencji 2020-2024. Ostatnie publikacje: Cyfryzacja zarządzania zasobami ludzkimi (PWE Warszawa 2024), Manager Awareness of the Concept of Knowledge Workers in the Energy & Utilities Sector under the Conditions of Industry 4.0 (Przegląd Organizacji, nr 4/2023), Post-truth as a material for effective methods of knowledge management in an enterprise (ZNWS Humanitas No 4/2023), Gospodarka 4.0 na przykładzie przedsiębiorstw w Polsce (OW PW 2021), The Importance of Positive Leadership in the Process of Change on the Example of the Banking Sector (“Foundations of Management”, vol. 13, No 01 /21, 2021), Business model used in companies representing creative industries (“Emerald”, 2018), Pracownik kluczowy w procesie dzielenia się wiedzą. Motywy, warunki, metody, (Wyd. UE we Wrocławiu 2017).

dr Adriana Paliwoda-Matiolańska

Wykładowca, certyfikowany trener i tutor z międzynarodowym doświadczeniem (m.in. Vienna University of Economics, Roosevelt University w Chicago, Shanghai Accounting and Finance University, Universidad de Rey Juan Carlos w Madrycie). Współpracownik De Baak Institute z Holandii – międzynarodowej organizacji szkoleniowej z zakresu przywództwa, rozwoju osobistego i przedsiębiorczości. Adiunkt na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (Katedra Handlu i Instytucji Rynkowych). Absolwentka programu IESE Business School IFDP (International Faculty Development Program) oraz CEEMAN IMTA (International Management Teaching Academy). Badaczka, specjalistka i ekspertka w obszarze etyki biznesu, społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Autorka książek i publikacji dotyczących etycznych, społecznych i ekologicznych aspektów zarządzania. Recenzent artykułów w międzynarodowych czasopismach oraz członek zespołów eksperckich oceniających wnioski w konkursach o przyznanie grantów naukowo-badawczych na poziomie narodowym i europejskim (NCN/SONATA,OPUS, KE/HORIZON). Aktywna propagatorka społecznej odpowiedzialności biznesu, zrównoważonego rozwoju i promotor różnorodności w praktykach zarządzania. Była członkiem kapituły konkursu „Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju” przyznającego wyróżnienia przedsiębiorstwom, które realizują zrównoważone podejście do rozwoju – traktując społeczną odpowiedzialność biznesu jako istotny element swojej strategii organizowanego przez ogólnopolski dziennik Rzeczpospolita w ramach projektu Smart CSR. Była też członkiem Rady Ekspertów konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu organizowanego przez Pracodawców RP. Wielbicielka sztuk pięknych. Działalność naukową stara się łączyć ze wspieraniem rozwoju kultury w Polsce. Jako konsultantka Muzeum Krakowa – jednostki Muzeum Historyczne, współpracowała w przygotowaniach wystawy pt. „Maszyneria Teatru”, która została otwarta w dniu 26 października 2022 roku w oddziale Dom pod Krzyżem Muzeum Krakowa i jest dostępna do zwiedzania do 11 czerwca 2023 roku.

 

Agata Pelc
„Wspieram ludzi, bo są wyjątkowi. Wspieram organizacje, bo tworzą je ludzie,”
STRATEŻKA, DORADCZYNI, TRENERKA
Dyrektorka zarządzająca Wellbeing Institute, wspiera tworzenie i wdrażanie projektów wellbeingowych w organizacji celem budowania kultury dobrostanu. Stosuje rozwiązania nieszablonowe, nakierowane na potrzeby i rezultaty.
Jest współautorką koncepcji Wellbeingowej Organizacji, twórczynią narzędzi analitycznych jak Wellbeing Check Up do mierzenia poziomu wellbeingu ludzi w organizacji oraz autorką projektu Chief Wellbeing Officer, który od 4 lat kształci ekspertów HR w temacie wellbeinu w biznesie.
Tylko przez ostatnie 2 lata w ramach różnych inicjatyw przeszkoliła setki pracowników, przedsiębiorców, menedżerów i HR-owców z zakresu koncepcji Wellbeingowych Organizacji, wellbeingu osobistego i work-life integration.
Jako trenerka, doradczyni i praktyk towarzyszy ludziom i organizacjom od ponad 19 lat. Kompetencje doradcze, trenerskie i strategiczne zdobywała współpracując z mniejszymi i większymi organizacjami w kontekście przywództwa, skuteczniejszej współpracy, zdrowia organizacji oraz wspierania zmian kultury organizacyjnej m.in. z BGK, McDonald’s, Amnesty, Emerson, Starbucks, EY, ABB, Orange, Amnesty, DHL Parcel, Unilever itp.
Łączy wiedzę zdobytą w ramach studiów magisterskich Zarządzanie na UW, „Wellbeing w organizacji” na WSB oraz „Psychodietetyka” na WSNS. Posiada certyfikaty: trenera biznesu, coacha, trenera oddechu, arteterapii, NLP oraz narzędzi psychometrycznych: Lumina Learning (osobowość), MTQ48 (odporność psychiczna), ILM72 (przywództwo).
Motywuje do zmiany, inspiruje, angażuje i dzieli się pozytywną energią.

dr hab. Tomasz Rostkowski
pracownik Instytutu Kapitału Ludzkiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od ponad 20 lat działa w środowisku HR. W doradztwie pracował w Neumann Management Institute, był współzałożycielem i Prezesem Zarządu HRK Partners S.A., pełnił funkcje Dyrektora Personalnego – Pełnomocnika Zarządu. Obecnie jest ekspertem TAL.work. Budował narzędzia zarządzania Kapitałem Ludzkim oraz prowadził liczne projekty z obszaru budowy i optymalizacji organizacji. Obszary jego specjalizacji to budowanie strategii ZKL oraz projektowanie i wdrażanie efektywnych systemów zarządzania. Jego doświadczenie obejmuje też doradztwo w projektach rozwoju kompetencji (budowa systemów kompetencyjnych, ocen okresowych oraz narzędzi AC/DC) oraz realizację projektów zarządzania zmianami na poziomie regulacji
prawnych (państwa), grup przedsiębiorstw i organizacji publicznych, poszczególnych przedsiębiorstw i grup pracowników. Prowadził badania systemów wynagradzania, dobrych praktyk ZKL, doradztwa zawodowego, rynku pracy, kompetencji menedżerskich i przywództwa. Jest autorem wielu książek oraz ponad 200 artykułów, raportów i ekspertyz o tematyce Zarządzania Kapitałem Ludzkim.
Stale współpracuje z licznymi przedsiębiorstwami i instytucjami publicznymi w Polsce i za granicą zarówno w zakresie poprawy efektywności przedsiębiorstw i administracji publicznej, jak też usprawniania wszelkich działań mających wpływ na sukces osób na rynku pracy oraz rozwój pracodawców, którzy ten sukces mogą zapewnić.

dr inż. Bartosz Soroczyński

Prezes Zarządu firmy Polska Grupa Konsultingowa (www.pgk.pl), której podstawową działalnością są projekty doradcze, rozwój biznesu i sprzedaży, strukturyzacja finansowania, transformacja przedsiębiorstw oraz usługi nadzoru właścicielskiego.
Bartosz Soroczyński posiada ponad 20 lat doświadczenia w doradztwie, zarządzaniu, strategii, M&A, sprzedaży, finansach, inwestycjach zagranicznych i rynkach kapitałowych.
Wcześniej Vice President w firmie Philips Lighting, Dyrektor Generalny Oracle w Polsce i wieloletni globalny dyrektor w firmie IBM.
Doktor ekonomii, absolwent Harvard Business School i Politechniki Wrocławskiej.

 

Łukasz Sowiński

HR Manager, ekspert ds. transformacji HRu, szkoleń i rozwoju  i analityki HR.
Ma ponad 25 lat doświadczenia zawodowego, w tym ponad 15 lat w obszarze HR. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego – Wydziału Zarządzania; studiował również  na Universidad Complutense w Madrycie i Uniwersytecie w Kolonii, uzyskał tytuł MBA for HR na Uczelni Łazarskiego.
Wcześniej pracował dla międzynarodowych koncernów, m.in. Metro AG i Hyatt International, gdzie zarządzał szkoleniami i  rozwojem pracowników oraz wprowadzał procesy zmian. Pracował w polskiej firmie Capital Service i Krajowej Izby Rozliczeniowej. Był również Partnerem w agencji rekrutacyjnej Kornblit & Partners. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora HR w koncernie medialnym Agora S.A. Zarządzał działami HR i wdrażał strategie HRowe i szkoleniowe w firmach od 200 do 20 tys pracowników.
Lider nastawiony na integrację funkcji HR z biznesem, wspierający rozwój i umacnianie pozycji rynkowej firm. Blisko współpracujący z Zarządami spółek.
Jest wykładowcą uczelni SWPS, SGH i WSB, trenerem oraz coachem, a także konsultantem kryzysowym. Posiada certyfikat SPHRi. Jest członkiem think tanku HR Influencers.
Został doceniony tytułem Top HR Manager 2016, był finalistą konkursu HR business partner roku 2018.

Andrzej Szumowski
Wiceprezes zarządu Wyborowa S.A., prezes zarządu Stowarzyszenia Polska Wódka, członek Rady Głównej Związku Pracodawców „Polski Przemysł Spirytusowy”, prezes Fundacji Muzeum Polskiej Wódki, wiceprezes Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, wiceprezes Polsko-Latynoamerykańskiej Rady Biznesu oraz wiceprzewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowe Studia PR w Szkole Głównej Handlowej. Swoją 30-letnią karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą. Później pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, doradcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP, doradcy Ministra Spraw Zagranicznych i Ministra Rolnictwa oraz eksperta ECOSOC. Piastował również stanowisko Dyrektora Komunikacji i Dyrektora Public Affairs w Agros Holding S.A. Jest wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej.

dr hab. Anna Ujwary-Gil, prof. INE PAN
Profesor Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (INE PAN). Doktor i doktor habilitowany Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Kolegium Zarządzania i Finansów). Założycielka i redaktor naczelny międzynarodowego czasopisma, pt. Journal of Entrepreneurship, Management and Innovation (JEMI), które jako nieliczne, interdyscyplinarne czasopismo o krajowym rodowodzie indeksowane jest w globalnych bazach Scopus i Web of Science. Założycielka i Prezes Fundacji Upowszechniającej Wiedzę i Naukę “Cognitione”, w ramach której powołała międzynarodowy think tank – Laboratorium Analiz Sieciowych (LAS), które zrzesza obecnie 24 ekspertów z 15 krajów. Członek Zarządu i Ekspert LAS. Laboratorium dedykowane jest analizie problemów zarządczych i biznesowych z perspektywy sieci relacji i występujących współzależności.
Autorka prac z zakresu analizy sieci organizaycjnej, zarządzania wiedzą, modeli biznesu, czy zarządzania kapitałem intelektualnym przedsiębiorstw. Stypendystka Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Norwegii. Kierownik projektu SONATA, Narodowego Centrum Nauki oraz badacz 7 RP UE w międzynarodowym projekcie Marie Curie Industry-Academia Partnerships and Pathways Programme (IAPP). Od 2001 roku związana z konferencją z serii Ekonomia-Finanse-Zarządzanie, pt. Współczesne wyzwania w polityce gospodarczej, biznesie i zarządzaniu, a od roku 2019 jej COnference Director. Redaktor naukowy ponad 30 monografii, w tym pokonferencyjnych. Członek Rad Naukowych międzynarodowych konferencji (np. Innovation Management, Entrepreneurship and Sustainability; European Conference on Innovation and Entrepreneurship; European Conference on Knowledge Management). Recenzent w międzynarodowych czasopismach (Scopus, Web of Science). Beneficjentka pierwszej nagrody za monografię, pt. Kapitał intelektualny a wartość rynkowa przedsiębiorstw (Ch&Beck, Warszawa) w konkursie PAN, KOiZ (2010) oraz beneficjenta w programie Doskonała Nauka (Ministerstwa Edukacji i Nauki), za książkę Organizational Network Analysis: Auditing Intangible Resources. New York, London: Taylor & Francis Group, która ukazała się w 2020 roku.
Strony:
• Sylwetka: https://inepan.pl/dr-hab–prof-ine-pan-anna-ujwary-gil/
• Laboratorium Analiz Sieciowych (LAS): https://fundacjacognitione.org/pl/laboratorium-analiz-sieciowych
• Journal of Entrepreneurship, Management and Innovation (JEMI): https://jemi.edu.pl/
• Konferencja Ekonomia-Finanse-Zarządzanie, pt. Współczesne wyzwania w polityce gospodarczej, biznesie i zarządzaniu: https://konferencja.jemi.edu.pl/pl/
• LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/anna-ujwary-gil-68546134/